Canti Spazializzati #3 – Cosmic Tones for Mental Therapy. Gościnna edycja we wrocławskim Planetarium Pracowni Dydaktyki i Popularyzacji Astronomii.
PROGRAM:
Jędrzej Borowski – Planetarium
1kg PC – aloha kakahiaka
Beniamin Głuszek – Neuromuzyka
O UTWORACH:
1kg PC
aloha kakahiaka
Stworzone specjalnie pod przestrzeń planetarium słuchowidowisko jest mieszaniną motywów przedstawieniowych kultury popularnej z wizjami bardziej zakurzonymi, która przyciąga skojarzenie bliskiego spotkania z kosmoludkiem. Animacja powstała w programie symulującym właściwości fizyczne istoty przebywającej w ziemskim środowisku, towarzysząca temu muzyka jest połączeniem nagrań terenowych z dzwiękami generowanymi w otchłani komputera osobistego.
O ARTYST(K)ACH:
Jędrzej Borowski
Inżynier dźwięku, artysta dźwiękowy, performer. Od 2014 roku związany ze śląską sceną muzyki elektronicznej. Swoją twórczość prezentował w ramach wydarzeń Biura Dźwięku Katowice, Canti Spazializzati oraz Przeglądu Sztuki Survival. Tworzy improwizowane słuchowiska i kolaże oparte na nagran iach terenowych oraz znalezionych i splądrowanych dźwiękach. Nakładem wydawnictwa Pionierska Records wydał dwie kasety – “Układy niestabilne” zawierające nagranie live-actu z roku 2016, oraz zbiór nagrań terenowych z Tokio z roku 2018.
1kg PC
kanał youtube artysty
Paulina Czerek (Beniovska) – przedstawicielka sceny techno i acid house w Polsce, kiedy trochę szumi lubi też puścić Bajm. Kiedy nie miksuje mikserem, zajmuje się produkcją i multidyscyplinarnymi projektami młodego artystycznego ciała w Polsce. Członkini kolektywu Gnojki. Grała live acty i dead sety w lokalnych klubach w Polsce i na Islandii. Aktualnie zagłębia się w tajniki field recordingu tworząc przy tym intrygujące dźwiękowe opowieści.
soundcloud artystki
Beniamin Głuszek
Twórca instalacji dźwiękowych, teoretyk muzyki. Główny przedmiot jego zainteresowań stanowi udźwiękowienie elektrycznej czynności ludzkiego mózgu (EEG). Swoje prace prezentował w Czechach, Holandii, Szkocji i Polsce – m.in. na festiwalach „Warszawska Jesień”, „AudioArt”, podczas Przeglądu Sztuki „Survival”.
https://www.polskieradio.pl/8/2565/Artykul/2030150,Fale-mozgowe-w-sztuce-i-medycynie?
O WYDARZENIU:
Koncert odbył się 2- października 2018 roku w Planetarium Pracowni Dydaktyki i Popularyzacji Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego.
ZESPÓŁ:
Kurator: Daniel Brożek
Plakat autorstwa Karoliny Pietrzyk i Mateusza Zieleniewskiego